Nunez ia dhuron fitoren Liverpoolit

19:45 | 27 Gusht 2023
Orgesa Haziri

Zëvendësuesi Darwin Nunez ishte njeriu i momentit kur ai doli nga pankina për të shënuar dy herë pasi Liverpool bëri një rikthim të jashtëzakonshëm kundër Newcastle.

Vizitorët luajtën me 10 lojtarë, pasi Virgil van Dijk u përjashtua me karton të kuq pak pasi ata pësuan 1-0 nga një gol i Anthony Gordon në pjesën e parë, shkruan Arbresh.info.

Por zëvendësuesi Nunez shënoi dy golat e tij të parë të sezonit për të vulosur një fitore të paharrueshme për Reds.

Newcastle emëroi një ekip të pandryshuar nga ai që humbi në Manchester City fundjavën e kaluar, ndërsa Wataru Endo bëri fillimin e tij të parë për Liverpool.

Asnjëra palë nuk dha shumë rezultate në fazat fillestare, me Joelinton dhe Gordon vetëm që e detyruan portierin e Liverpool , Alisson, në pritje të rehatshme në 15 minutat./Arbresh.info/